Moje cesta

Od první lekce je pro mě jóga cestou, cestou změny a poznání. Baví mě to, kudy tato cesta vede, a baví mě i poznání - lehká i hluboká, které díky józe přicházejí.

Kromě lektora jógy jsem se stala i učitelem zdravého pohybu. To, co chci jako učitel pohybu předat, je zdravý pohybový stereotyp, který je nezbytnou součástí vnitřní rovnováhy. V těle, které nebolí, je snadnější vnímat to, co nám sděluje. Největší odměnou pro mě je klient, který z lekce jógy nebo individuálního cvičení odchází v tělesné i duševní pohodě.

Jóga je cesta ke zklidnění mysli

Zažít propojení a klid

Proč Jóga?

Jógová praxe je pro mě způsob, jak propojit fyzické tělo s vlastním nitrem cestou vědomé pozornosti a koncentrace.

Aniž bych měla na počátku hlubší vědomosti o jógové filozofii, stála jóga za změnou mého smýšlení o sobě, lidech a světě jako celku. Byla to změna vedoucí ke zklidnění, přijetí sama sebe a otevření se novým věcem. 

Já sama jsem začala s jógou především kvůli pohybu, kdy jsem hledala zdravý a přirozený způsob, jak se hýbat. Postupem času jsem zjistila, že skrze koncentraci na fyzické tělo – jak praxí ásan, tak dechových technik – se člověk dostane do stavu zklidněné mysli a hlubokého soustředění na sebe sama. A je opravdu možné zažít pocit jednoty těla a mysli za hlubokého vnitřního klidu.

Přijímat a dávat

Proč jsem lektorem?

Na cestě s jógou jsem se naučila přijetí a respektu, vnímání tady a teď, pozorování bez hodnocení. 

Jóga mě naučila pracovat s laskavostí se svým tělem tak, aby zůstalo silné a pružné. Praxe pozic přináší našemu tělu změnu hlubokých pohybových stereotypů. Pokud jsou správné, pak automaticky fungují při jakémkoliv pohybu. 

Má plná pozornost, mé zkušenosti, laskavý ale důsledný přístup a preciznost je to, s čím se setkáte na mých lekcích. Provázím své klienty při pohybu s jasným cílem – dostat se z povrchu do hloubky – do hloubky dechu, cviku, polohy, prožitku. Mým záměrem je kvalita pohybu, neboť s ní úzce souvisí i kvalita vnitřního pocitu.

Yogasana Lucie Walachová

Kde se učím

Učím se stále. Každý den a s každým novým klientem, studentem, s každým impulsem, který mě vede hlouběji.

Učím se na kurzech, seminářích, četbou odborných knih, studiem, diskuzí s kolegy a především s klienty. Učím se tím, že všechny získané informace nejdříve zahrnuji do svého poznání v každodenní praxi jógy. Jen tak se dokážeme dostat do hloubky i s mými klienty.

Kurzy a semináře

  • Refresh kurzy SpiralDynamic (Sball workshop, Fyziopedagogika)
  • odborné semináře Groofy (Aktivně v těhoteství, Hrudník v pohybu 2, 3D funkce nohy ), Brno 2019
  • Spiral Dynamic Basic MED/MOV (Lenka Kazmarová), Praha, 2018-2019
  • Jóga pro fyzioterapeuty (Bea Merksbauerova), Praha 2015-2016
  • 1 rok Teachers training Iyengar Yoga, Brno 2012
  • Kurz Dornova metoda Plus, Prouzová-Pury, Brno 2012 
  • Učitel jógy II. stupně, Česká akademie jógy, 2011
  • řada seminářů osobnostního rozvoje (práce s vědomím, mentální bloky, stravování, celostní medicína)

A vaše cesta...?

Pokud vás má cesta v něčem inspirovala,
ráda se stanu vaším průvodcem.