Mamiyoga

Posílení a protažení pro ženy po porodu

Začněte psát zde...

Těhotenství a porod je pro tělo i mysl ženy velká změna - mění se postavení pánve, dýchání, mobilita hrudníku, pánevní dno nese najednou mnohem více. V šestineděli by se mělo tělo začít navracet zpět do svého "postavení" před otěhotněním. Návrat ale nemusí proběhnout úplně a hladce. Péče o dítě, jiný rytmus života nedovoluje některé části těla uvolnit nebo posílit. Ve výsledku nás potom bolí záda, trpíme oslabeným HSS (nejen pánevním dnem), nadechnout se zhluboka je se ohlými zády najednou těžší a přetížená ramena tomu neulehčují... Většinou ale stačí věnovat pozornost biomechnice zdravého pohybu a tělo se najednou začne dostávat do pohody, zbavuje se bolesti a je pohyblivější. Na tomto kurzu využívám k vědomému pohybu nejen jogové pozice, ale trénujeme i správný dechový stereotyp a používám i cviky z SpiralDynamic a DNS (fyziotereutické přístupy k biomechanice těla). Kombinace dechu a zdravého, vědomého pohybu vede k vuolnění, aktivaci a posílení celého těla.

Stejně jako tělo se mění i ženská mysl, ta miluje zklidnění, plynutí, naslouchání sobě, svému tělu a rovnováhu mezi vnitřním a vnějším. Není důležité, jestli se dotknu rukama země, ale jak cítím sebe, rovnováhu vlastního těla s myslí a vnitřní zklidnění.

Cílem celé lekce je dostat se ke vnímání svého těla jako celku, uvolnit to, co je napjaté a posílit to, co je oslabené a zklidnit mysl. Na začátku každé lekce je uvolnění a dechové cvičení, pak praxe asán a nakonec závěrečná relaxace. Scházíme se v malé, čistě ženské skupině v maximálním počtu 10 žen.

Co na lekcích mimo jiné získáte?

  • věnujete čas sama sobě a vědomě se sebou pracujete
  • věnujeme se po těhotenství a porodu oslabeným místům na těle (PD a pánev, kyčel, střed těla, hrudník a jeho otevření), postupně projdeme ale všechny části těla, protože např. bolavé koleno může souviset s málo pohyblivým hrudníkem.
  • naučíme se nadechnout z plných plic (jak správně dýchat, a jak dech souvisí s pánevním dnem a středem těla)
  • naučíme správným pohybovým stereotypům a intergrovat je do každodenních činností (jak stojíme, sedáme si, otáčíme se apod.)
  • začnete vnímat své tělo více do hlouby
  • zklidníte mysl, zaučíte se ji koncentrovat

 

PONDĚLÍ       9:00 - 10:15       BistroAnatomy

PÁTEK             9:00-10:00        Lesná SVČ Lužánky